Kurumsal

Sel Sanayi Ürünleri Ticaret ve Pazarlama A.Ş., çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaları ile Türk iş hayatının önde gelen kuruluşlarından Tezman Holding A.Ş. bünyesinde, 1961 yılında sığır derilerinden tutkal/teknik jelatin üreticisi olarak kurulmuştur.

2010 yılında, yarım asrı aşkın süredir kolajende edindiği tecrübe ve know-how ile Sel Sanayi, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmiş ve sertifikalı sığır derilerinden %100 Helal olan SelJel Gıda Jelatini’ni üretmeye başlamıştır.

Seljel, Balıkesir Gönen’de izlenebilirliği özel bilgisayar programı ile sağlanmış, Avrupa Birliği gıda normlarına uygun olarak özenle üretilmektedir. SelJel Avrupa Birliği’ne akreditedir ve kalitesi sayesinde dünya pazarında yerini almıştır.

Tarihçe

Misyon

Misyonumuz, ürünlerimiz, marka ve hareketlerimizle sürdürülebilirlik, güvenilirlik ve yenilikçilik anlayışımızı paylaşmak, müşterilerimiz için fark ve değer yaratmak ve karlılığımızı artırmaktır.

Vizyon

Misyonumuzu gerçekleştirebilmek adına belirlediğimiz hedeflerimize ulaşmak için, çalışanlarımız ve müşterilerimizle elbirliği ile çalışarak, sektörümüzü, çevremizi ve çalışanlarımızı geliştirmek, karlılığımızı artırabilmek için verimli bir şekilde üretmek ve tüm bunları yaparken dünya kaynaklarına karşı sorumluluğumuzun bilincinde olmaktır.

Değerlerimiz

KALİTE: Yaptığımız her şeyin dünya standartlarında olmasını sağlayarak müşteri memnuniyetini en önde tutmak

LİDERLİK: Yaptıklarımızla sektörde en ön sırada olmak

GÜVENİLİRLİK: Şeffaf, adil, dürüst, saygılı ve sözüne sadık olmak

KARARLILIK: Uzun vadeli düşünmek ve zorluklardan yılmamak


CESARET: Gücünü kültüründen, geçmişinden ve çalışanlarından alarak daha ileri gitmek.

Kalite ve Politikalarımız

Kurumumuz, müşteri beklentilerini fazlasıyla karşılayarak kalite, helal ve gıda güvenliği standartlarına uygun yasal mevzuat ve düzenlemelere bağlı kalarak sürekli gelişmeyi tartışmasız olarak ilke edinmiştir.

  • Çalışanlarımıza, sisteme katkı sağlayabilmeleri için düzenli destek ve eğitim imkânları sağlamaktayız.
  • Müşteri memnuniyeti düzenli olarak takip etmekteyiz.
  • Ürün kalitemizi izleyerek, sürdürülebilirlik sağlayıp, aynı zamanda iyileştirebilme çalışmaları yapmaktayız.
  • Ürün kalitesini, güvenliğini her zaman birinci sırada tutmak için gerekli çabaları gösteririz. Ürünlerimizin sağlıklı ve güvenli ürünler olması için tehlike analizi ve risk yönetiminin, iyi üretim uygulamalarına ve yasal zorunluluklara uyumlu yürütülmesi temel ilkelerimizdendir. Kalite, Helal ve Gıda Güvenliği Yönetim Sistemimiz olan BRC, ISO 9001:2008 ve Helal Gıda Standardına uygun olarak oluşturulmuştur.